MINI MENTAL, czyli jak odkryć supermoce młodego sportowca?

\"\"

Bardzo możliwe, że kiedy zapisywałeś swoje dziecko pierwszy raz na lekcje pływania lub zajęcia judo nie myślałeś, że stanie się to jego pasją do tego stopnia, że będzie “zawodnikiem”! 

Sport zaczynamy w bardzo młodym wieku, ponieważ uczy wartości, zdrowej rywalizacji, tzw. sportowego zachowania. Dodatkowo, a może nawet przede wszystkim, dba o zdrowie, siłę i koordynację naszych pociech. I nagle… pojawia się taki moment, kiedy pasja staje się coraz poważniejsza. Pojawia się presja, a przy niej stres. Mimo, że sport miał uczyć zawodnika pracy w grupie i panowania nad emocjami, dzieje się inaczej. Co robić? 

Czas opanować jazdę na 4 kołach! Gdzie każde koło to oddzielny obszar treningu: taktyczny, techniczny, fizyczny i… MENTALNY! Tylko auto z 4 sprawnymi kołami będzie mogło jechać bez problemów.Jednak często młody wiek zawodnika i jeszcze niska samoświadomość nie pozwala na pracę indywidualną. 

Dlatego właśnie przedstawiamy MINI MENTAL!
MINI MENTAL to specjalny program psychoedukacyjny dla młodych sportowców (poniżej 12 roku życia) oraz ich rodziców.

Rodzic pełni najważniejszą rolę w rozwoju umiejętności mentalnych zawodników! Jest nieocenionym wsparciem, dlatego właśnie warsztaty są przeznaczone dla rodziców z dziećmi! oraz ich rodziców. Program MINI MENTAL składa się z 6 modułów, które kompleksowo poruszają podstawowe umiejętności mentalne zawodników. Opanowanie ich pozwoli na zdrowy rozwój młodego zawodnika! Współpraca rodzic-dziecko wpływa pozytywnie na relacje oraz pozwala dokładniej zrozumieć potrzeby dziecka! 

Co znajdę w programie MINI MENTAL?

MODUŁ 1. Trening mentalny dla każdego, małego i dużego sportowca. Co to za magia ?

Wprowadzenie do treningu mentalnego i przedstawienie obszarów, których dotyczy. Gdzie w moich treningach mogę użyć treningu mentalnego? Czy tylko w sporcie mogę wykorzystać swoje nowe umiejętności? Jest też część dla rodziców. Jaka jest rodzica w karierze zawodnika? Jak chwalić i jak wspierać swoje dziecko w drodze na szczyt? Spokojnie, wszystkiego się dowiesz.

MODUŁ 2. „Cześć jestem radość!” – poznaj swoje emocje!

Poznajemy wachlarz emocji, czyli uczymy się o tym, że jest coś więcej niż radość i smutek. Nazwanie emocji i poznanie ich jest pierwszym krokiem do radzenia sobie z emocjami! Wspólnie poszukamy sytuacji z życia, kiedy towarzyszyły nam konkretne emocje. Pokażemy dzieciom, że również odczuwamy radość, zdenerwowanie, czy smutek. Nauczymy się mówić o emocjach, zamiast je tłumić. 

MODUŁ 3. Jakim superbohaterem jesteś? – poznaj swoje mocne strony!

Zapraszamy na lekcję chwalenia siebie oraz innych! Poznamy swoje mocne strony, nauczymy się doceniać samych siebie i dostrzegać swoje osiągnięcia. Zaczniemy wykorzystywać swoje atuty! Naucz się doceniasz słabe punkty jako swoje nowe możliwości.

MODUŁ 4. Potwory i spółka – o stresie, niepewności i innych potworach.

Skąd bierze się stres i w zasadzie, czego się boimy? Jak zbudować pewność siebie?
Porozmawiamy o elementach, na które mamy wpływ oraz, z którymi nie możemy nic zrobić. Zaprzyjaźnimy się z naszymi potworami!

MODUŁ 5. Spełniamy marzenia- czyli jak osiągnąć cel?

To moduł pt. “Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia!\”. Wykorzystując wiedzę z poprzednich modułów zaczniemy budować drogę do marzeń młodego sportowca opierając się na zasadzie codziennych akcji i małych kroków. To w tym momencie najbardziej przyda nam się Mapa Celów i ćwiczenia ze STREAMbooka, które będziemy wspólnie wypełniać. 

MODUŁ 6. Razem raźniej! O współpracy w sporcie.

Czy w sporcie indywidualnym nie ma współpracy? Jak budować dobre relacje z innymi zawodnikami oraz z trenerem? Jak komunikować się i dogadywać z kolegami i koleżankami z drużyny? Jak rodzice mogą wspierać nawiązywanie przyjaźni w sporcie?

To wszystko znajdziecie podczas webinarów!
Zapraszamy do zapisów mailowych: szkolenia@academystreamline.pl

Szczegóły programu:

10.05.2022 MODUŁ 1

17.05.2022 MODUŁ 2

24.05.2022 MODUŁ 3

31.05.2022 MODUŁ 4

07.06.2022 MODUŁ 5

14.06.2022 MODUŁ 6 

CENA programu: 

80 PLN / jeden moduł 

480 PLN / pakiet 6 modułów + STREAMbook GRATIS

MINI – PROMOCJA na START !!! Zapisz się do 10.04 na wszystkie 6 modułów za 430 PLN (+ STREAMbook GRATIS)

ZAPISY: szkolenia@academystreamline.pl

Czekamy na Was!